Spojrzenie na najlepsze drużyny w Europie

Europa ma jedne z najlepszych piłkarskich krajów na świecie, i nie inaczej jest w tym sezonie. Dzięki dużej liczbie konkurencyjnych i rozrywkowych lig można wybierać spośród niezliczonych przykładów. Od Niemiec po Francję, Anglię, Rosję i wiele innych - jest tu mnóstwo superkonkurencyjnych drużyn, które mają potencjał, by zajść jeszcze dalej w swojej krajowej lidze lub ponownie zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Oto spojrzenie na niektóre z najlepszych obecnie drużyn w Europie...

Borussia Dortmund

Borussia Dortmund to drużyna, która w ciągu ostatnich kilku sezonów miała swoje wzloty i upadki. Początek sezonu był trudny, ale od tego czasu klub odwrócił losy spotkania i ma szansę na ponowne zwycięstwo w Bundeslidze. W zeszłym sezonie byli jednym z największych rozczarowań w Europie, ponieważ nie zdołali awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mają jednego z najlepszych bramkarzy na świecie w osobie Burkiego i solidną obronę, ale ich największym atutem jest atak. Pulisic, Sancho i Gotze to jedni z najbardziej ekscytujących piłkarzy w Europie, którzy mają potencjał, by stać się wielkimi gwiazdami dla klubu i kraju. Ich największym problemem jest mentalność i znalezienie spójności w trakcie sezonu. Z taką grą, jaką prezentują w ostatnim czasie, Dortmund jest drużyną, która może wygrać Ligę Mistrzów.

FC Bayern Monachium

FC Bayern to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Europie i na świecie. W ciągu ostatniej dekady czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów, co jest największą liczbą wygranych w tym okresie. Jest to jeden z największych klubów na świecie, z ogromną liczbą fanów i ogromnymi zasobami do dyspozycji. W ciągu ostatnich kilku lat ich największym problemem było znalezienie spójności. Bayern to zespół, który może pokonać każdą drużynę na świecie, ale czasami ma problemy z mniejszymi drużynami. Ma jednych z najlepszych zawodników na świecie, ale nie potrafi zbudować z nich odpowiedniego zespołu. Ich atak nie jest tak dobry jak kilka lat temu, a w środku pola mają problemy. Bayern poprawił swoje błędy z początku sezonu i znów jest jedną z najlepszych drużyn w Europie. Potrafi wygrać Ligę Mistrzów i jest jednym z faworytów do tego tytułu.

Atletico Madryt

Atletico Madryt to jedna z najbardziej konsekwentnych drużyn w Europie w ciągu ostatniej dekady. Jest czołową drużyną w La Liga i jedną z najlepszych drużyn w Lidze Mistrzów. W pięciu z ostatnich 10 sezonów w Lidze Mistrzów awansowali do półfinału lub dalej. Ich największym problemem było znalezienie odpowiednich piłkarzy i zbudowanie odpowiedniej grupy. Kilka lat temu stracili kilku kluczowych zawodników i nie potrafili ich zastąpić. Od tamtego czasu drużyna jest w przebudowie i znów zaczęła tworzyć silną grupę. Ich atak jest jednym z najlepszych na świecie, mają też solidną obronę. Są w stanie pokonać każdą drużynę na świecie, ale w ostatnich latach nie udało im się awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Mają potencjał, aby stać się jedną z najlepszych drużyn w Europie i mogą ponownie powalczyć o trofeum.

Liverpool

Liverpool był jedną z najlepszych drużyn w Anglii i Europie w ostatniej dekadzie. Raz wygrał Ligę Mistrzów i konsekwentnie jest jedną z najlepszych drużyn w Premier League. W tym roku mają szansę ponownie wygrać Premier League, a ich atak jest jednym z najlepszych w Europie. Mają świetną kombinację doświadczenia i młodych zawodników, a ich najlepsi gracze są w kwiecie wieku. Mają prawdopodobnie najlepszego strzelca goli na świecie - Salaha, a reszta ataku jest wypełniona utalentowanymi rozgrywającymi. Mają solidną obronę i są w stanie pokonać każdą drużynę na świecie. Mają jednego z najlepszych menedżerów na świecie w osobie Kloppa i dysponują zasobami, które pozwolą im latem pozyskać wielkich graczy. Mają wszystkie narzędzia, aby ponownie wygrać Ligę Mistrzów.

Real Madryt

Real Madryt był jednym z najlepszych klubów w Europie przez ostatnią dekadę. W ciągu ostatniej dekady trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów i niezmiennie jest jedną z najlepszych drużyn na świecie. W zeszłym roku wygrali La Liga i mają szansę wygrać ją ponownie w tym roku. To zespół, który ma wszystko, czego można oczekiwać od drużyny piłkarskiej. Mają świetnego menedżera Solari'ego, atak pełen gwiazd i solidną obronę. Ich największym problemem jest znalezienie spójności, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat byli niespójni. Wygląda jednak na to, że w końcu udało im się wyjść na prostą i znów są jedną z najlepszych drużyn na świecie. Mają wszystko, czego można oczekiwać od drużyny piłkarskiej i potencjał, aby w tym roku znów wygrać wszystko.

Barcelona

Barcelona jest jednym z najlepszych klubów na świecie i to już od dekady. W ciągu ostatniej dekady dwukrotnie wygrała Ligę Mistrzów i konsekwentnie walczy o każde trofeum w Hiszpanii i Europie. Mają jednego z najlepszych menedżerów na świecie w osobie Luisa Enrique, jednego z najlepszych bramkarzy na świecie w osobie Ter Stegena i jeden z najlepszych ataków na świecie. W tym sezonie zespół ten zmagał się z pewnymi problemami, ale wciąż jest jedną z najlepszych drużyn na świecie. Mieli czasem problemy z kontuzjami i spójnością, ale mają potencjał, by znów wygrać wszystko. To drużyna, która może wygrać Ligę Mistrzów dzięki jednemu świetnemu występowi w turnieju.

Atletico Madryt i Juventus to dwie drużyny, które mają wszystkie talenty na świecie, ale w ciągu ostatnich kilku lat nie udało im się ich połączyć. Obie drużyny nie grały w ostatnich latach na miarę swoich możliwości, ale obie mają potencjał, by odnieść ogromny sukces. Są to dwie drużyny, które w tym roku mogą wygrać Ligę Mistrzów i walczyć o każde trofeum. Obie mają silnych menedżerów, utalentowanych zawodników i zasoby pozwalające na sprowadzenie wielkich graczy, gdy zajdzie taka potrzeba. Są w stanie wygrać wszystko i są to dwie drużyny, o których obecnie nie mówi się zbyt wiele.