Jak zacząć przygodę z domową siłownią - skuteczny poradnik, jak znaleźć najlepszy sprzęt

Nie jest tajemnicą, że ćwiczenia w domu to najwygodniejszy sposób na osiągnięcie celów związanych z kondycją fizyczną. Jednak jeśli nie masz dostępu do odpowiedniego sprzętu lub wskazówek, jak zacząć, możesz poczuć się jak w więzieniu. Może się wydawać, że istnieje milion różnych urządzeń, których potrzebujesz, aby zacząć, i prawdopodobnie tyle samo sposobów na zorganizowanie przestrzeni w siłowni. Skąd wiesz, które z nich są najlepsze? Na szczęście wkrótce wszystko stanie się o wiele łatwiejsze. Rozumiemy, że rozpoczęcie korzystania z domowych siłowni jako początkujący może być wyzwaniem i mylące w tym samym czasie. Prawda jest taka, że istnieje tak wiele wspaniałych maszyn siłowni domowych tam dzisiaj, ale wybór właściwego może być przytłaczające, jeśli nie wiesz, co szukać w każdym kawałku sprzętu.

Motywacja: Dlaczego warto założyć domową siłownię?

Mamy nadzieję, że do tej pory udało nam się przekonać cię o wielu korzyściach płynących z budowy własnej domowej siłowni. Ale dlaczego w ogóle warto ją zakładać?

- Oszczędzaj pieniądze - siłownie mogą stać się drogie, naprawdę szybko. Budując własną domową siłownię, możesz zaoszczędzić tysiące dolarów rocznie i przeznaczyć te pieniądze na co tylko chcesz.

- Więcej czasu - dzięki domowej siłowni możesz ćwiczyć, kiedy tylko chcesz i kiedy jest to dla Ciebie najwygodniejsze. Nie musisz czekać, aż maszyna będzie otwarta, ani jechać całą drogę na siłownię i z powrotem - możesz po prostu od razu zacząć ćwiczyć.

- Lepsze dla stawów - większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że ćwiczenia w domu przynoszą wiele korzyści dla stawów i mięśni, zwłaszcza jeśli masz chore kolana lub inne problemy ze stawami. Jeśli masz chore kolana, bieganie lub jogging nie są tak intensywne, ponieważ nie musisz skakać i lądować.

- Większa efektywność - tak, wiele osób twierdzi, że trening w domu jest mniej efektywny, ale to nieprawda. Wszystko zależy od wykonywanych ćwiczeń i intensywności, z jaką je wykonujesz. Obecnie dostępnych jest wiele wspaniałych urządzeń do ćwiczeń w domu, które są tak samo skuteczne, jak chodzenie na siłownię.

Najlepszy i najbardziej efektywny sprzęt do domowej siłowni

- Sztanga i ławeczka - Po pierwsze i najważniejsze, jeśli zamierzasz zbudować własną domową siłownię, musisz zacząć od podstaw. Sztanga i ławka to najważniejszy sprzęt, jaki możesz mieć w swojej domowej siłowni. Ze sztangą można wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, takie jak przysiady, wypady i wyciskanie na barki. Możesz także używać ławki do wyciskania na ławce, a jeśli masz ławkę z regulowaną wysokością, możesz także wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia na klatkę piersiową.

- Hantle - Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia domowej siłowni są hantle. Z hantlami możesz wykonywać wiele różnych ćwiczeń, w tym pompki, przysiady i różne ćwiczenia na kręgosłup.

- Kettlebells - Jeśli szukasz czegoś nieco innego, kettlebells są świetnym rozwiązaniem dla Twojej domowej siłowni. Z kettlebells możesz wykonywać wiele różnych ćwiczeń, takich jak wymachy, przysiady, wyciskanie i wyciskanie.

- Taśmy oporowe - Kolejną świetną opcją do domowej siłowni są taśmy oporowe. Są one idealne dla początkujących, ponieważ są mało obciążające i łatwe w użyciu. Świetnie sprawdzają się także w podróży, więc jeśli często podróżujesz, możesz zabrać je ze sobą i wykonać szybki trening.