Borussia Monchengladbach kontra Borussia Dortmund, wynik spotkania - 1-2

W ostatnim starciu Bundesligi na stadionie BORUSSIA-PARK drużyny Borussii Monchengladbach i Borussii Dortmund zmierzyły się w zaciętym pojedynku. Mecz ten odbył się 2 dni temu, 13 kwietnia o godzinie 13:30. Ostateczny wynik 1-2 na korzyść Borussii Dortmund pozwolił im zdobyć cenne punkty w 29. kolejce ligowej rywalizacji.

Relacja z meczu: Borussia Monchengladbach - Borussia Dortmund

Wczoraj na stadionie BORUSSIA-PARK odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużyną Borussia Monchengladbach a Borussia Dortmund. Sędzią głównym spotkania był Florian Badstubner z Niemiec. Piłkarze obu zespołów zaprezentowali wysoki poziom futbolu, a kibice mogli cieszyć się z widowiska pełnego emocji.

Początek meczu okazał się być bardzo dynamiczny, a to dzięki strzałom M. Sabitzera z Borussii Dortmund, który już w 22. minucie pokonał bramkarza gospodarzy, N. Schlotterbeck asystując przy tym. Zaledwie 6 minut później ponownie M. Sabitzer trafił do siatki, zwiększając prowadzenie Borussii Dortmund na 0-2. Mimo gola honorowego M. Wöbera dla Borussii Monchengladbach w 36. minucie, wynik do przerwy brzmiał 1-2 na korzyść gości.

Druga połowa meczu nie obfitowała w bramki, ale była pełna kartek. Zawodnicy obu drużyn otrzymali żółte kartki, aż pięciokrotnie ukarani zostali gracze Borussii Dortmund, m.in. Karim Adeyemi otrzymując dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną w 55. minucie. Ostatnie minuty spotkania były nerwowe, szczególnie dla Borussii Dortmund, gdyż Felix Nmecha został ukarany żółtą kartką w doliczonym czasie gry.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść Borussii Dortmund. Zwycięstwo to pozwoliło gościom umocnić swoją pozycję w lidze, natomiast gospodarze będą musieli podjąć wysiłek, aby poprawić swój wynik w kolejnych spotkaniach. Następne mecze dla obu drużyn zapowiadają się równie interesująco, co dzisiejsze widowisko na BORUSSIA-PARK.