1.FC Köln kontra Borussia Dortmund, wynik spotkania 0-4

W dniu 20 stycznia 2024 roku na stadionie RheinEnergieStadion odbył się mecz pomiędzy drużynami 1.FC Köln i Borussia Dortmund w ramach 18. kolejki Bundesligi. Po zaciętym starciu, zespół Borussii Dortmund odniósł zwycięstwo z wynikiem 4-0, zdobywając tym samym cenne punkty.

Mecz piłki nożnej: 1.FC Köln vs Borussia Dortmund

Mecz pomiędzy drużynami 1.FC Köln a Borussia Dortmund odbył się w dniu 20 stycznia 2024 roku o godzinie 14:30 na stadionie RheinEnergieStadion w ramach 18. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był D. Schlager.

Od samego początku spotkania atmosfera na stadionie była niesamowicie napięta. Gospodarze starali się wywierać presję na rywalach, ale to Borussia Dortmund jako pierwsza zdobyła bramkę. W 12. minucie D. Malen wpisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę J. Brandta.

W drugiej połowie Borussia Dortmund kontynuowała swoją dominację na boisku. Wynik meczu został podwyższony przez N. Füllkruga w 58. minucie oraz ponownie przez D. Malena w 61. minucie, tym razem po asyście I. Maatsena.

W samej końcówce spotkania, Y. Moukoko ustalił wynik meczu na 0-4, zdobywając bramkę po asyście J. Bynoe-Gittensa w doliczonym czasie gry.

1.FC Köln nie zdołało odpowiedzieć celnie na grę rywali, a ostatecznie skończyło się na czterobramkowej przegranej. Gospodarze otrzymali dwie żółte kartki - J. Chabot w 76. minucie i J. Thielmann w 85. minucie, natomiast Borussia Dortmund zakończyła mecz z dwoma żółtymi kartkami - S. Özcan w 27. minucie i I. Maatsen w 82. minucie.

Następne mecze dla 1.FC Köln to starcia z VfL Wolfsburg, Eintracht Frankfurt oraz 1899 Hoffenheim, natomiast Borussia Dortmund zmierzy się z Vfl Bochum, FC Heidenheim oraz SC Freiburg.